Kde se potápíme v Hurghadě?

V okolí egyptského letoviska Hurghada u Rudého moře je více než 30 potápěčských lokalit. Jedná se o větší či menší korálové útesy často obklopené písčitým platem s hlubokou kolem 10-15 metrů. Dají se ale najít i lokality, kde korálová stěna padá stovky metrů hluboko.

Hurghada potápění
Hurghada potápění
Hurghada potápění

Jak budou zorganizované vaše ponory?

Na většinu potápěčských lokalit v okolí Hurghady jezdíme lodí. Potápěčské centrum, ze kterého naše loď vyjíždí, se nachází na pobřeží blízko centra města. Díky tomu můžeme doplout na včechny potápěčské lokality na severu a jihu Hurghady. Naše loď je vybavena pro potápěče, to znamená, že má držáky na lahve, sníženou palubu pro snadný vstup do vody a pohodlný výstupový žebřík... Najdete zde také salonek a sluneční palubu pro odpočinek po ponorech. Nezanedbatelnou výhodou je, že na lodi je kuchyně, to znamená, že se zde podávají obědy a nealko nápoje. Loď odjíždí každý den kolem 8:30 - 9:00 ráno, takže máme velkou šanci být na místě brzy a vidět některé z plachých mořských živočichů jako jsou želvy, větší druhy rejnoků... Cesta k útesu obvykle trvá od 45 minut do 1 a půl hodiny. Loď zůstává na moři až do odpoledne nebo podvečera. Obvykle plánujeme dva ponory na dvou potápěčských lokalitách. Vybíráme je tak, abyste během dovolené navštívili co nejvíce zajímavých míst. Pokud počasí dovolí, vyrážíme i do vzdálenějších potápěčských lokalit, které jsou atraktivní i pro zkušené potápěče. Potápíme se v malých skupinkách v doprovodu potápěčského instruktora, který zná místní oblasti. Potápěče dělíme podle úrovně potápění a zkušeností. Začátečníkům se věnujeme individuálně, pro pokročilé zajistíme i náročnější či hlubší ponory. Před ponorem dostanete instruktáž o tom, co vás pod vodou čeká, jaké jsou hloubky, proudy a také co zajímavého můžete vidět.

Jaké je počasí a teploty v Egyptě?

Potápění v Egyptě funguje celoročně, teplota vody v zimě neklesá pod 20°C, v létě dosahuje až 30°C. V zimě vám může potápěčskou dovolenou mírně znepříjemnit studený vítr, ale teplota vzduchu se i v nejchladnějších měsících pohybuje kolem 20°C. Výhodou v tomto období je menší provoz na potápěčských lokalitách. Letní počasí se nám může zdát trochu horké, ale venku na moři ho téměř necítíte. Rudé moře má také výhodu, že teplota ve větších hloubkách je v podstatě stejná jako na povrchu, liší se maximálně o pár stupňů. Zmiňme ještě viditelnost, ta bývá v Rudém moři kolem 30 metrů, může se jen mírně měnit vlivem počasí nebo sezónně.